Dzisiaj 28 kwietnia 2023r. uczniowie klasy III NBS I stopnia wraz z nauczycielami języka polskiego przygotowali występ z okazji zbliżających się świąt majowych. Uczniowie przybliżyli charakterystykę każdego dnia 1 maja, 2 maja, 3 maja.
Wszyscy uczniowie zostali zachęceni do wspólnej zabawy poprzez rysunków intuicyjnych, których tematem były pojęcia związane z majowymi świętami: niezależność, równość, praca, flaga, majówka. Zostały również wręczone nagrody za konkurs "Recykling poetycki" w którym wzięli uczniowie naszej szkoły: 1 miejsce: Paulina Łączek, uczennica klasy III NBS I stopnia. Na koniec radosnego dnia spędziliśmy razem czas przy wspólnym ognisku.
1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY
W tym dniu świętujemy prawo do pracy i odpoczynku.
2 MAJA – DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Polska flaga jest naszym symbolem narodowym. Ma biało-czerwone barwy, które pochodzą od godła. Biały oznacza czystość, niewinność i dobro. Czerwony: ogień, waleczność, odwagę. W domach wywieszamy flagę w kształcie prostokąta, złożoną wyłącznie z biało-czerwonych pasów. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Polonii.
3 MAJA – ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie. Określa m.in. najważniejsze zasady jego funkcjonowania. By ratować upadającą ojczyznę, 3 maja 1791 r. Polacy uchwalili pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję, która zakładała wiele istotnych reform. Konstytucja miała jednak wielkie znaczenie w czasach rozbiorów. Przypominała Polakom, co potrafili razem osiągnąć, była elementem pamięci narodowej. Pierwsze obchody Konstytucji 3 maja odbyły się już rok po jej uchwaleniu. Podczas zaborów, w czasie II wojny światowej i w PRL obchody były zakazane. Konstytucja 3 maja stała się symbolem dążenia do niepodległości, refleksji i chęci naprawy państwa, do którego Polacy odnosili się w czasach zaborów. Pamiętajmy więc o Konstytucji 3 maja dziś, gdy nikt nam tego nie zabrania.